My knit fabrics available for sale!

Hi! As promised in the last post, I share with you the effects of my latest collaboraton with dresówka.pl, a polish knitwear fabric manufacturer. Here are the exclusive designs available for now via the online store.agakobylinska_dresowka

As you can see, I’ve designed 3 patterns, each one in two-three colourways. They are really fun and I love how the product photos turned out! As far as I know they also send abroad, so feel free to check out if you wouldn’t like to sew something out of my Unicorns, Cephalopods or Ice-creams!

(all pictures by dresówka.pl)aga_dresowka_unicorns_navy.jpgaga_dresowka_unicorns

Jak obiecałam, dzielę się z Wami efektami mojej współpracy z dresówka.pl. Oto projekty, które są obecnie dostępne w ich sklepie internetowym, na dzianinach t-shirtowych.aga_dresowka_glowonogiaga_dresowka_glowonogi_greenJak widać z pierwszego zdjęcia, zaprojektowałam trzy wzory: Jednorożce, Głowonogi i Lody, każdy w dwóch-trzech wersjach kolorystycznych. Postawiłam na pozytywne, letnie motywy i bardzo mi się podoba, jak wyszły na zdjęciach dzianin! Od niedawna sklep oferuje darmową wysyłkę na wszystkie zamówienia, więc tym bardziej zapraszam do odwiedzin! Bardzo jestem ciekawa, co powstanie z tych materiałów!aga_dresowka_lody_greenaga_dresowka_icecream(Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony dresówka.pl)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s